Atgal į sąrašą

Kailiniai

Kokius kailinius pasirinkti?

Kailiniai.lt informacija
2012 02 01

Paspaudus šaltukui užsimanėte naujų kailinių, tačiau nežinote kokių? Su malonumu patarsime kaip neapsigauti ir išsirinkti tinkamiausius, kad ilgai mėgautumėtės ir džiaugtumėtės šia nepakartojama investicija.

Pirmiausia nuspręskite kokiomis progomis vilkėsite kailinius: ar dėvėsite juos kiekvieną dieną vos prasidėjus šalčiams, o gal išskirtinai tik vakarėliuose? Ar tai bus šilčiausias elegancijos ginklas šaltuoju metų sezonu jūsų spintoj.

Apsispręskite kokios rūšies kailio norite. Populiariausi yra audinės, lapės, bebrų kailiniai, o sabalų ir šinšilų yra reti ir palyginus brangūs. Oposumų, kojotų kailis naudojamas vyriškiems kailiniams bei paltams dekoruoti.

Jei siekiate suderinti praktiškumą, ilgaamžiškumą ir komfortą, kailinius rinkitės ypač atidžiai. Atkreipkite dėmesį, jog šilčiausi yra sabalų, audinės, lapių ir mutono (specialiai išdirbtas avikailis) kailiniai. Poliarinės lapės, bebro, nutrijos, šinšilos kailiniai tinka kiek šiltesniam orui, o vakarėliams labiausiai tinkami šermuonėlio ir švilpiko. Kraštams, kur dažniau krenta šlapdriba ir lyja, nei stingdo tikri šalčiai, labiausiai tinka vandens gyvūnų kailiai. Beje, juos vilkėsite ilgiausiai, net iki 20 sezonų. Audinė nepriekaištingai atrodys ištisą dešimtmetį, 7-8 sezonus galėsite mėgautis poliarinės lapės, sabalo, avikailio, lapės kailiu. Nutrijų, ondatrų kailiniai nepriekaištingai atrodys 4 metus. Trumpiausiai džiaugsitės triušių ir šinšilų kailiniais, vos 2-3 sezonus.

Jei esate aktyvi ir daug laiko praleidžiate vairuodama, primename, kad mažiausiai atsparūs trinčiai yra lapės, triušio, šinšilos kailiai. Taigi, mėgstančioms vairuoti siūlytume rinktis trumpus audinės kailinius.

Apsispręskite: norite dažyto ar naturalaus kailio? Spalvoti kailiniai nebėra mados iššūkis. Galite rinktis iš plačios spalvų paletės ir nuo to nepriklauso nei kailio kokybė, nei patvarumas. Jau kelis sezonus dažytas kailis koja kojon žengia su mada. Taigi, viskas priklauso nuo jūsų skonio, bet jei planuojate kailinius nešioti ilgiau nei vos kelis sezonus, geriau rinktis visada madingą klasikinį modelį.

Rinkdamiesi kailinius būtinai atkreipkite dėmesį į kailio kokybę. Kokybiškas kailis turi būti lygus, blizgus, minkštas. Patrynus ar perbraukus ranka prieš plauką, kailis turėtų greitai atgauti savo pradinę formą.